Misijní výjezd 31.12.2015 - 23.1.2016 !

Přípravy probíhají v plném proudu.  Rosťa Staněk (CB Česká Třebová), Vít Šmajstrla (KS Ostrava), Pavel Fér (CB Husinec), Rosťa Heczko (CB Elim Písek), Vlastík Chráska (CB Náchod), Magda Švábová (CB Nové Město nad M.) a Lucie Zagorová (CB Český Těšín)  budou odlétat do Jižního Súdánu a uskuteční plánovaný misijní výjezd. 


Poslední dva roky jsme z bezpečnostních důvodů cestovali přes Ugandu, což bylo dražší, delší a únavnější, teď už můžeme letět přímo do Juby.  Během tří týdnů chceme navštívit Torit, Magwi a Nimule. Na všech místech máme vyučovat vedoucí služebníky církví a učitele nedělních škol. Chceme také na několik dní navštívit a povzbudit sbor založený v kmeni Ofirika. Dalším cílem je návštěva Amee, kde  na místě opuštěného tábora OSN pro uprchlíky znovu zhodnotíme možnost výstavby vzdělávacího centra. 

Také  předáme dárky sirotkům a zdravotní materiál do námi podporovaného zdravotního střediska v Ofirice. Povezeme i na míru udělanou protézu pro Isaaca, náčelníka jednoho klanu kmene Dinka v Nimule, který v občanské válce přišel o nohu. Zkontrolujeme také práci služebníků podporovaných českými dárci a event. jim předáme peníze na platy na další období. Těšíme se na to, že utužíme stará přátelství a navážeme nová, že nasbíráme nové zkušenosti. Budeme se modlit a hledat Boží vůli pro další období.